Платформа штучного інтелекту (ШІ) для дистанційного автоматизованого виявлення (Computer-Aided Detection - CADe) і дистанційної автоматизованої діагностики (Computer-Aided Diagnostics - CADx) хвороб людини

features image

Призначення

Застосування сучасних “розумних” інструментів на основі методів ШІ може значно допомогти в процесі аналізу надзвичайно великого обсягу медичних даних, включаючи одновимірні (1D) акустичні, двовимірні (2D) рентгенографічні, тривимірні (3D) КТ/МРТ томографії, багатоканальні електроенцефалографічні (ЕЕГ), як додатковий інструмент для аналізу та виявлення ознак захворювань експертами, що наразі є тривалим і складним процесом.

ШІ в медицині

Сучасна медична спільнота чудово обізнана із потенціалом методів штучного інтелекту (ШІ). Федеральне управління США з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (Food and Drug Administration - FDA) до цього моменту схвалила до практичного медичного використання >40 алгоритмів та пристроїв ШІ. В майбутньому лікарям потрібно не тільки бути готовими до використання ШІ технологій, але вони також мусять бути готовими формувати майбутні шляхи розвитку цих технологій.

Мета

Основна мета даної демо-версії ШІ-платформи полягає в демонстрації і тестуванні практичної спроможності використання ШІ-методів для дистанційного автоматизованого виявлення (Computer-Ai Detection - CADe) і дистанційної автоматизованої діагностики (Computer-Aided Diagnostics - CAD хвороб людини. Така ШІ-платформа дозволить кінцевим споживачам (працівникам медичних закладів) створювати, розгортати та керувати спеціалізованими ШІ-сервісами на основі ШІ-моделей у гібрид обчислювальних середовищах (на основі хмарних та периферійних обчислень) для доступу до медичн даних надвеликого обсягу, їх обробки, аналізу та звітності в робочому процесі виявлення відхил та ознак захворювань.

Плани

В подальшій роботі на основі цієї ШІ-платформи передбачається створити загальний каркас для нанизування-додавання автоматизованих ШІ медичних сервісів з використанням наявних локальних та глобальних медичних даних (МРТ, КТ, ЕЕГ, ультразвуку, рентгенографії, оптичних методів, аналізу часових послідовностей показників датчиків) для полегшення процедури виявлення аномалій в органах та діагностики потенційних хвороб на ранніх стадіях їх виникнення. Фактично ПЛШІ буде прототипом інфраструктури для інтеграції сучасних та майбутніх медичних сервісів на основі ШІ-технологій для виявлення найбільш небезпечних захворювань в їх ранніх і часто безсимптомних стадіях (скринінгу), на яких лікування ефективніше, максимально поширити обсяг охоплення пацієнтів сучасними медичними технологіями, вивести скринінгові, профілактичні та діагностичні процедури на персоналізований рівень, та зменшити навантаження на медичний персонал (сімейних лікарів та медсестер).